اولبن دوره المپیاد استعدادهای برتر کبدی در بخش دختران با قهرمانی آذربایجان شرقی در شهر تبریر به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کبدی، اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر کبدی دختران کشور در رده سنی زیر 15 سال با حضور 26 استان طی روز های 5 لغایت 8 آذر ماه در شهر تبریز برگزار شد.

در این دوره از رقابت ها استان های شرکت کننده مسابقات مرحله مقدماتی را در 8 گروه برگزار کردند. 16 برتر گروه های هشتگانه با کسب امتیازات لازم به مرحله یک هشتم راه یافتند.

در مرحله یک هشتم استان های همدان، گلستان، یزد، تهران، البرز، مازندران، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی  با شکست حریفان خود توانستند به مرحله یک چهارم نهایی اه پیدا کنند.

4 تیم آذربایجان شرقی، مازندران، تهران و گلستان  در یک چهارم نهایی مسابقات المپیاد کبدی دختران کشور با غلبه بر حریفان خود مدال برنز خود را قطعی کردند.

دیدار های مرحله نیمه نهایی ظهر روز پنج شنبه 8 آذر ماه برگزار شد که در نخستین دیدار تیم آذربایجان شرقی موفق شد با نتیجه 47 بر 16 تیم مازندران را شکست دهد تا به عنوان نخستین تیم به فینال راه پیدا کند، در دومین دیدار نمه نهایی گلستانی ها موفق شدند با شکست 37 بر 28 تهران حریف میزبان رقابت ها در فینال المپیاد شوند.

دیدار فینال با حضور مسئولان فدراسیون بین تیم های آذربایجان شرقی و گلستان برگزار شد و شاگردان زهره تربتی نژاد در تیم آذربایجان شرقی موفق شدند در یک بازی نزدیک و مهیج با نتیجه 36 بر 29 گلستان را شکست دهند تا ضمن قهرمانی المپیاد به عنوان شگفتی ساز مسابقات خود را معرفی نمایند.

تیم های مازندران و تهران هم به عنوان سوم مشترک دست یافتند.

بنا بر اعلام فدراسیون کبدی نفرات برتر المپیاد به اردوهای آموزشی زیر نظر مربیان طراز اول دعوت می شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد