نشست خبری رئیس فدراسیون کبدی و مدیر عامل منطقه آزاد کیش و همزمان با روز ملی کبدی عصر امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کبدی، نشست خبری رئیس فدراسیون کبدی  و دکتر مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش و همزمان با روز ملی کبدی عصر امروز برگزار شد.

عباس اورسجی، رئیس فدراسیون کبدی در خصوص میزبانی  نخستین دوره مسابقات کبدی جوانان جهان در کیش اظهار داشت: پس از سالیان سال تلاش در رشته کبدی و از سال 1375 رشد چشمگیری در کشور داشتیم. در همه حضورهای کبدی روی سکو بودیم اما همیشه از هندوستان شکست می‌خوردیم چون این کشور بازیکنان زیادی دارد. این کشور 7 تا 8 هزار باشگاه کبدی دارد اما تلاش شبانه روزی مربیان و ورزشکاران کشورمان به نتیجه رسید و در بهترین آوردگاه‌ها و بازی‌های آسیایی اندونزی با انتخاب بهترین بازیکنان و مربیان توانستیم ثابت کنیم کبدی در بعد قهرمانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم با توسعه این رشته و رایزنی با سایر کشورها این رشته المپیکی شود.

وی افزود: اگر قرار باشد در رشته تیمی به مدال المپیک برسیم مطمئن‌ باشید این مدال در کبدی خواهد بود. در مسابقات کیش علاوه بر کشورهای عضو از چند کشور دیگر نیز دعوت کردیم. کیش این میزبانی را قبول کرده و امیدواریم با همکاری یکدیگر میزبان خوبی برای این مسابقات باشیم. فرصت و امکانات کیش می‌تواند در شناسایی ایران برای سایر مسابقات کمک کند.

اورسجی تاکید کرد: نایب رئیسی فدراسیون جهانی در اختیار ایران است اما حق طبیعی ایران است‌ که بر صندلی‌های مهم تر تکیه بزند‌.  ما با قرار گرفتن روی سکوی قهرمانی کاری می‌کنیم که سایر کشورها در مقابل ما دچار استرس شوند و این گونه نباشد که همواره قهرمانی در اختیار یک کشور باشد.

دکتر مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش در این نشست خبری گفت: جزیره کیش به برکت تلاش‌ها در تمام دولت‌ها امروز به یک منطقه با ظرفیت بالا برای موضوعات مختلف از جمله ورزش تبدیل شده است. ما در کیش بیش از 43 هزار متر مسقف و 140 هزار متر مربع فضای باز ورزشی داریم.  در حال به روزرسانی امکانات هستیم. در ورزش‌های ساحلی اراده جدی داریم که به یک پایگاه تبدیل شویم. آمادگی داریم مجموعه میزبان شایسته‌ای برای این مسابقات جهانی باشد.

 

در ادامه این نشست دکتر اورسجی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در خصوص توجه به استعدادها و تیم‌های پایه در رشته کبدی گفت:  اگر تمام‌ تمرکز روی بزرگسالان باشد آینده را از دست خواهیم داد. ما 70 تا 80 درصد تیم سالیان آینده در جهان و بازی‌های آسیایی را همین جوانان تشکیل می‌دهند. ما برای جوانان برنامه داریم و مسابقات قهرمانی کشور در بخش جوانان را برگزار کردیم. قرار است هر سه ماه یکبار برای استعدادها اردو خواهیم داشت تا پشتوانه سازی کنیم. کشور را به 8 قسمت تقسیم کردیم و مربیان تیم ملی به مربیان استانی آموزش علمی و صحیح خواهند داد.اگر بچه‌ها در استان‌ها آموزش صحیح ببینند در اردوهای تیم ملی کار مربیان راحت تر است.

وی در خصوص حضور اسپانسرها در کنار فدراسیون یادآور شد: 15 امین سال تاسیس فدراسیون کبدی است و رشد  خوبی داشته است. با وجود عمر کوتاه این رشته در بحث قهرمانی در جایگاه خوبی هستیم و این نشان می‌دهد مسیر خوبی طی شده است. امروز پول و ماشین و ساختمان سرمایه ما نیست بلکه افراد متخصص و دانش و بازیکنان سرمایه ما هستند. ما نمی‌توانیم توقع اسپانسر خوب داشته باشیم اما از لیگ سال گذشته با پخش تلویزیونی کار آغاز شد و حدود 240 تا 250 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی اسپانسر از ما حمایت کرد. لیگ ستارگان جهان  با حضور 15 لژیونر و مربی ایرانی بین 600 تا 700 میلیون بیننده دارد و راغب هستند در مباحث اسپانسری کنار ما باشند.

اورسجی در خصوص حضور کبدی در المپیک یادآور شد: بعید است کبدی به المپیک 2024 برسد و باید تعداد کشورها به جایی برسد که بتوانیم درخواست حضور در المپیک را بدهیم.  شنیده‌ایم که هند برای المپیک‌های آینده درخواست میزبانی را داده و اگر این اتفاق بیفتد قطعا کبدی در المپیک خواهد بود.

وی در خصوص نگاه مسئولین ورزش طی یک سال گذشته از کبدی گفت: بدون مساعدت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نمی‌توانیم گام برداریم‌. نگاه ویژه به این رشته وجود دارد و صالحی امیری و سلطانی‌فر مدام از وضعیت ما می‌پرسند. برای ساخت سالن نیز وزارت ورزش در مجموعه آزادی زمینی را در نظر دارد ما به دنبال زمینی در شرق تهران هستیم اگر این اتفاق بیفتد و با احداث سالن اختصاصی کبدی منابع درآمدی فدراسیون را تامین کنیم‌. دکتر صالحی امیری نیز تقبل کردند بخشی از هزینه میزبانی مسابقات جهانی را بپردازند.

 

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص توسعه کبدی در کشور تصریح کرد: از تک بعدی بودن رشته خارج شدیم و آذربایجان غربی و  همدان و مازندران در کشور موفق بودند و این رشته مختص به یک یا دو شهر نیست و با عدالت در کشور توسعه یافته است و تبعیض وجود ندارد.

وی در خصوص برنامه ریزی برای جلوگیری از تکرار اتفاقات مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان خاطرنشان کرد: کارهای اجرایی نیاز به مراقبت ویژه دارد. ما برنامه ریزی‌ها را کردیم ولی اتفاقات قابل پیش بینی نیست و گاهی شیطنت‌هایی از طرف برخی انجام می‌شود. می‌توانست آن فرد عکس را منتشر نکند و در آن شرایط کشور آن حاشیه را درست نمی‌کرد و نباید با دست خودمان تیشه به ریشه کشور بزنیم.

اورسجی در خصوص برگزاری مسابقات جوانان جهان در بخش بانوان گفت: مالزی برای مسابقات دختران اعلام میزبانی کرده ولی نه مکتوب به فدراسیون جهانی اعلام کرده و نه تاریخ گفته است. احتمالا تا شش ماه آینده در بخش بانوان مسابقات برگزار می‌شود.

وی در خصوص تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جهانی کیش خاطرنشان کرد: 24 کشور را دعوت کردیم البته می‌توانستیم 40 کشور را دعوت کنیم اما در بحث فنی آن رشد فنی وجود نداشت و سطح کیفی مسابقات پایین می‌آمد. از کشورهایی دعوت کردیم که در کبدی قدمت داشته باشند بعلاوه هزینه زیادی به کشور تحمیل نشود. فدراسیون جهانی خواست بلیت از طرف ایران باشد ولی با توجه به نایب رئیسی من در فدراسیون جهانی، زیر بار نرفتیم و فقط هزینه حضور داوران را پرداخت می‌کنیم. اگر تیم‌ها از تهران به کیش بروند مسئله ترانسفر را تقبل کردیم. 16 کشور برای حضور در کیش اعلام آمادگی کردند و برخی از کشورها دنبال آفرهایی هستند که به مسابقات بیایند و احتمال دارد تعداد تیم‌ها به 20 کشور برسد. ما در تلاشیم تا از 5 قاره حداقل یک کشور در مسابقات باشد تا وقتی از شورای المپیک درخواست حضور در المپیک را می‌کنیم بگوییم این رشته در تمام قاره‌ها فراگیر است‌. این مسابقات از 18 تا 25 آبان ماه برگزار می‌شود.

 

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص موضوع بدهی مالیاتی گفت: خداراشکر جزو فدراسیون‌هایی هستیم که عملکردمان در سال 97 در مباحث مالی مطلوب بود و در بحث مالیاتی مبلغ 12 میلیون بدهی داشتیم که پرداخت کردیم. خداراشکر هیچ بدهی به جایی نداریم‌.

اورسجی تاکید کرد: برای اعزام لژیونرها به لیگ‌ ستارگان خیلی برنامه نداشتیم و تنها منبع آنها فدراسیون بود و ما هر سال 6 بازیکن را فقط اعزام می‌کردیم. من در تمام ایام عید را وقت گذاشتم و تعداد لژیونرها را افزایش دادیم و به 16 نفر رساندیم‌. شاخص و چارچوب را تعیین کردیم تا حق کسی از بین نرود. در هیئت رئیسه مصوب کردیم 8 تا 9 درصد مبالغ را به فدراسیون بدهند که برای آن هم چارچوب تعیین کردیم تا در بحث توسعه کبدی هزینه شود.

وی در پایان در خصوص مربی تیم بانوان گفت:  چندین جلسه با کمیته فنی داشتیم تا در بحث مربیان داخلی به نتیجه برسیم.با مربی هندی در جاکارتا طلا گرفتیم و اگر با مربی داخلی به فینال نرسیم باید پاسخگو باشیم. در چند هفته آینده در مورد داخلی به جمع بندی می‌رسیم.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد